Współczesna wiedza medyczna nie pozwala jednoznacznie ustalić przyczyny powstawania chorób nowotworowych.
Na szczęście wiedza jest nie tylko medyczna!


Nowotwór to skutek niewłaściwego sposobu życia....


Nowotwór powstaje jako skutek bardzo niewłaściwego sposobu życia, na który może się składać całe mnóstwo czynników i należy je wszystkie wyeliminować, gdyż nawet po zaleczeniu raka, odnowi się on i zaatakuje ponownie jeśli dalej będziemy żyli osłabiając i niszcząc stylem życia swój UO. Istnieje pięć ważniejszych grup czynników powstawania nowotwora i każdą z nich należy rozeznać oraz wyeliminować. Należy unikać wyczerpania psychicznego, kryzysów emocjonalnych, konfliktów i napięć, wyeliminować wszelkie kłótnie i inne sytuacje dające silne napięcia emocjonalne. Należy dużo ćwiczyć relaksacji i wyciszania, najlepiej w formie JOGI, CZI-KUNG lub czegoś podobnego, co dogłębnie i fachowo naucza sposobów relaksacji i wyciszenia napięć psychiki.

Należy unikać mieszkania i przebywania w pobliżu linii wysokiego napięcia, transformatora, kuchenki mikrofalowej, ekranu telewizyjnego oraz należy dbać, żeby chociaż ograniczyć ilość urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej w miejscu spania i odpoczynku była jak najmniejsza. Urządzenia włączone nocą nie mogą się znajdować bliżej jak w odległości 3-5 metrów od naszej osoby, także jak są za ścianą! Wyłączaj wszelkie urządzenia pobierające prąd elektryczny kiedy tylko przestają być potrzebne, wyłączaj wszystko chociaż na noc!

Unikaj wszelkich trujących substancji chemicznych jak papierosy, alkohol, wyziewy spalin samochodowych i kominów fabrycznych o dużym trucicielstwie. Wielopierścieniowe węglowodory, anilina, dioksyna, aflatoksyna, leki alkilujące to najwięksi wrogowie organizmu uszkadzający komórki i powodujący narastanie nowotwora! Toksyczne węglowodory występują w sadzy szczególnie węglowej, dymie papierosów (wyganiaj palaczy aby cię nie infekowali nowotworem), spalinach samochodowych, w mięsach wędzonych, pieczonych i smażonych, szczególnie w grillach. Sąsiada z grillem jeśli zasmrodzą ci ogródek czy werandę najlepiej precz przepędzić, chyba że marzysz o tym, aby umrzeć na raka. Spacerowanie ulicami o dużym natężeniu ruchu czy też mieszkanie w takiej okolicy to rakowe samobójstwo. Unikaj tego, a jeśli nie możesz to ogranicz przebywanie w takich miejscach lub przebywaj chociaż poza godzinami szczytu. Jeśli sąsiad zapala ci pod oknem samochód i trzyma silnik włączony dłużej, rzuć w niego czymś ciężkim aby go przepłoszyć i przegonić. Samochody są bezpieczniejsze jak są od naszych okien z 70-100 metrów i nie zatruwają nam powietrza gdy są uruchamiane!

Anilina to rakotwórcza substancja używana do barwienia żywności, więc staraj się unikać spożywania barwionej żywności i szukaj jedzenia naturalnego. Barwniki grupy AZO także są bardzo rakotwórcze, chociaż producenci zapewniają że nie. Barwi się tymi substancjami przykładowo margaryny aby miały ładny żółty kolor. Już od ponad stu lat wiadomo, że barwniki anilinowe są rakotwórcze, a to po zachorowalności na nowotwory wśród pracowników farbiarstwa na całym świecie.

Dioksyny wydziela cały praktycznie przemysł chemiczny. Wchłaniasz tę chyba najbardziej rakotwórczą z istniejących substancji, gdy wąchasz spalany plastyk lub gumy, gdy czytasz gazetę, bo wytwórnie papieru wydzielają dioksyny przy bieleniu papieru. Unikaj mieszkania w pobliżu zakładów chemicznych i papierni. Także spalarnie śmieci emitują dioksyny co jest ich potwornym zagrożeniem dla zdrowia społeczeństwa.

Aflatoksyny wydzielane są przez pleśnie i należy unikać zapleśniałej żywności, szczególnie zapleśniałego sera oraz mieszkania w zapleśniałych i zagrzybionych pomieszczeniach. Azbest, arsen, formaldehyd to także silnie rakotwórcze substancje, a formaldehydu używa się w tworzywach sztucznych, płytach drewnianych i piance do izolacji domów! Bardzo rakotwórcze jest też aluminium, więc szczególnie unikaj naczyń, garnków aluminiowych i duralowych, gdyż są potwornie rakotwórcze. Woda ugotowana w czajniku aluminiowym to rakotwórcza trucizna! Mieszkanie w aluminiowym wieżowcu to epidemia raka! Nikiel i chrom też należą do substancji rakotwórczych i nie należy nic spożywać z naczyń niklowanych. Kuchnia masowego żywienia we wszystkich prawie sanatoriach, szpitalach, jednostkach wojskowych, restauracjach stosuje niestety aluminiowe kotły i gary do przyrządzania nam rakowej śmierci! Żywność ugotowana w takim kotle to śmiertelna trucizna i dzięki niej można sobie zafundować pobyt na oddziale onkologicznym, gdzie oczywiście zwykle dalej będziemy żreć z aluminiowego kotła pracując już dzięki leczeniu na nawrót choroby nowotworowej nie mówiąc już o zmniejszeniu sobie szansy na przeżycie.

Radioaktywny gaz radon wywołuje raka nawet jak jest w malutkich stężeniach. Granit także może się przyczynić do rozwoju raka. Wiele związków chemicznych zawartych w tworzywach sztucznych, klejach, farbach, rozpuszczalnikach to substancje mniej lub bardziej rakotwórcze, dlatego żywność pakowane w folie, woda w butelkach plastykowych, to hmm, takie małe rakowe trucizny, szczególnie jeśli długo przechowywane. Syntetyczne włókna to też tworzywa sztuczne w naszej odzieży, a rak skóry i dróg oddechowych ulubionym następstwem ich stosowania! Azotany w nawozach sztucznych, a także składniki pestycydów do oprysku pól to silne substancje rakotwórcze! Fluor dodawany do wody i pasty do zębów także wydatnie przyczynia się do powstania wielu nowotworów. Rejony gdzie woda jest fluorowana to rejony o wyraźnie większej zachorowalności na raka, a szkorbut leczy się witaminą C nie fluorem. Spalanie naskórka w czasie intensywnego opalania także sprzyja rakowi, unikaj więc nadmiernego i gwałtownego opalenia się na słońcu, wszak już starożytni nazwali przypieczenie na słońcu "dostawaniem raczka". Opalanie musi być rozsądne bez spalenia się czyli oparzenia skóry.

Częste napromieniowywanie poprzez robienie zdjęć rentgenowskich lub mieszkanie w pobliżu elektrowni atomowej lub miejsca wybuchów jądrowych to duża pewność zachorowania na raka. Zdjęcie rentgenowskie rób tylko wtedy, gdy to absolutnie konieczne i jak najrzadziej a najlepiej wcale. Wtedy łatwiej uniknąć zachorowania na raka, a rentgen najchętniej wywołuje białaczkę, ale nie tylko. Mieszkaj z dala od nadajnika radiowego czy telewizyjnego bo to także bardzo ułatwia zachorowalność na nowotwory. Radar i nadajnik telefonii komórkowej oraz inne źródła promieniowania elektromagnetycznego osłabiają lub paraliżują system obronny organizmu, niszczą układ odpornościowy! Wtedy mamy możliwość cierpienia widma śmierci na raka, jeśli takie nasze życzenie udokumentowane trybem życia. Niektóre firmy nawet do telefonów dołączają głośnik i mikrofon aby nadajnik był z dala od naszej głowy, i nie robił dziwnego raka mózgu akurat po prawej stronie koło ucha!

Nowotwory złośliwe lubią powstawać w miejscach długotrwałego podrażnienia skóry lub błony śluzowej, dłuższego utrzymywania się poważnej infekcji lub uszkodzenia. Złe protezy uzębienia jeśli powodują rany w jamie ustnej mogą spowodować raka, podobnie noszenie obcisłej odzieży obcierającej naskórek czy powodującej odparzenia skóry, obcisłe buty deformujące stopy i obcierające też są niebezpieczne! Dlatego noś luźną i wygodną odzież i unikaj tkanin i materiałów syntetycznych z tworzyw sztucznych!

Źródło:
Cytaty z: http://www.eioba.pl/a76435/rak_nowotwory_leczenie_zapobieganie


Rak to nowotwór złośliwy wywodzący się z  tkanki nabłonkowej.
 
Dr n. med. Piotr Jackiewicz specjalista chirurg onkolog

Ashkar
Rak w obrębie ściany jelita grubego. Po lewej stronie prawidłowa ściana jelita (kosmki jelitowe). Po prawej nieprawidłowy rozrost komórek nabłonka - rak. Strzałka wskazuje naciekanie mięśni w obrębie ściany jelita przez komórki raka.

Zacznijmy  jednak od początku.

Człowiek składa się z komórek, komórki o podobnej funkcji i budowie  tworzą tkanki z tkanek zbudowane są poszczególne narządy człowieka. Komórki naszego ciała mają nie tylko od początku zaprogramowaną funkcje, ale także okres życia. Komórki nerwowe (Np. tworzące mózg) powstają w okresie rozwoju człowieka i wytworzone w tym okresie muszą mu starczyć do końca życia. Jeżeli  w trakcie życia dorosłego człowieka komórka nerwowa ulegnie zniszczeniu w procesie starzenia się lub np. po urazie w jej miejsce nie powstaje nowa komórka nerwowa jest jedynie szansa, że jej funkcje przejmą sąsiednie komórki. (stąd regeneracja funkcji mózgu po udarze) (według najnowszych doniesień niektóre komórki nerwowe w niektórych sytuacjach mogą się dzielić w ciągu całego życia człowieka, nie jest to jednak podział stały cykliczny i nie zmienia to istoty całego naszego wywodu) .  Komórki szpiku kostnego, z których powstają składniki morfotyczne krwi (krwinki) dzielą się w ściśle określonych cyklach wielokrotnie w okresie życia człowieka. Czas życia krwinki czerwonej to około 90 dni, po tym okresie krwinka obumiera i jest usuwana z krwi, a w jej miejsce powstaje w szpiku kostnym nowa krwinka. Szczególną rolę w ludzkim ciele odgrywa tkanka nabłonkowa. Tworząc skórę i błonę śluzową, oddziela ona wnętrze naszego organizmu od środowiska zewnętrznego, stanowi także podstawowy budulec gruczołów (organów wydzielających różnorodne substancje np. hormony, enzymy, mleko, śluz itp.). Przez całe nasze życie komórki tkanki nabłonkowej tworzą się i giną. Szybkość tego cyklu zależy od wielu czynników jednak wszystko to jest ściśle zaprogramowane, gdy ginie jedna komórka w jej miejsce tworzy się nowa.

 Jak powstaje nowotwór? Wyobraźmy sobie, że komórka zaczyna się dzielić w szybszym tempie niż to wynika z aktualnych potrzeb organizmu lub nie umiera we właściwym dla siebie czasie. Z takich nieprawidłowych komórek mogą powstać kolejne komórki o podobnej właściwości jak komórka macierzysta. W takim mechanizmie w jakimś miejscu organizmu może rozwinąć się twór będący wynikiem nadmiernego wzrostu liczby komórek i to jest właśnie nowotwór .

Czym są spowodowane zaburzenia prawidłowego cyklu życiowego komórki? W części przypadków jest to wada komórki powstała w okresie rozwoju organizmu lub nabyta wraz z genami od rodziców. Wada ta może ujawnić się w późniejszym okresie życia człowieka doprowadzając do powstania nowotworu. Często jednak zaburzenia cyklu życiowego komórki mogą być wynikiem działania na nią czynników zewnętrznych (takich jak substancje chemiczne, hormony i czynniki fizyczne Np.. promienie słoneczne, energia jonizująca) Szczególnie narażone na wpływ czynników zewnętrznych są komórki tkanki nabłonkowej. W obrębie przewlekle drażnionej dymem papierosowym błony śluzowej układu oddechowego może się rozwinąć rak.  Rak może rozwinąć się także w skórze narażonej latami na oddziaływanie promieni słonecznych. Przewlekłe oddziaływanie określonych hormonów na nabłonek gruczołowy gruczołów piersiowych może doprowadzić do rozwoju raka piersi.

http://www.onkologia.neostrada.pl/cotojestrak.htm