POWRÓT

IMMUNOCAL - OCZYSZCZANIE ORGANIZMU Z TOKSYN

OCZYŚĆ ORGANIZM


Toksyny są wokół nas, dosłownie wszędzie. W powietrzu znajdują się zanieczyszczenia, spaliny. Woda, którą pijemy, często pozostawia wiele do życzenia. Gleby są również zanieczyszczone, więc i spożywana przez nas żywność pełna jest szkodliwych substancji. Produkty na sklepowych półkach pełne są konserwantów i sztucznych barwników.
Gdy toksyn nagromadzi się zbyt dużo, by nasz organizm z nimi sobie poradził, mogą pojawić się takie objawy, jak: przemęczenie, złe samopoczucie, zaburzenia koncentracji, bóle głowy, obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej, choroby skóry i obniżenie odporności. Powinien to być alarm dla nas i znak, aby jak najszybciej oczyścić organizm. Koniecznie trzeba zastosować odpowiednią dietę i zmienić swoje nawyki żywieniowe.

GLUTATION – NIEZBĘDNY W OCZYSZCZANIU


Glutation jest doskonałym detoksykantem. Nie bez powodu najwięcej glutationu znajduje się w wątrobie, która odpowiada za odtruwanie i oczyszczanie organizmu. Dr Jimmy Gutman z Uniwersytetu McGill w Kanadzie mówi: „Nasze życie dosłownie zależy od glutationu. Bez niego nasza wątroba zwiędłaby wskutek przytłaczającej ilości kumulujących się w niej toksyn.” Glutation jest konieczny do detoksykacji całej listy toksyn, które znajdują się w naszym środowisku. Wymienić można np. dym papierosowy, pestycydy, herbicydy, ciężkie metale, rtęć obecne w rybach, kadm. Również wędzone mięsa zawierają substancje mogące stymulować kancerogenezę.

JAK DZIAŁA?

Glutation łączy się z toksycznymi związkami w komórkach i wspomaga ich przemianę do rozpuszczalnych, neutralnych form. W takiej postaci nieszkodliwe już toksyny mogą być usuwane z organizmu z żółcią lub moczem. Dlatego pamiętajmy, aby pić odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia – pomoże to wydalić z organizmu trujące substancje.

;